NEAUGLĪBA
Apm. 10 % laulību ir neauglīgas. Laulību uzskata par neauglīgu, ja 2 g. laikā, nelietojot pretapaugļošanās līdzekļus, grūtniecība neiestājas. 60—70% gadījumu neauglīga ir sieviete, bet 30—40% — vīrietis.
NEAUGLĪBA cēlonis var būt dažādas patol. pārmaņas dzimumorgānos, kā arī citu orgānu, it īpaši iekšējās sekrēcijas dziedzeru darbības traucējumi. Sievietes NEAUGLĪBA var būt primāra, ja tā pastāvējusi jau no dzimumbrieduma perioda un sievietei nav bijusi grūtniecība, vai arī sekundāra, ja tā radusies vēlāk — pēc dažādiem patol. procesiem un iepriekš ir bijusi grūtniecība.
Visbiežākais NEAUGLĪBA cēlonis ir olvadu necaurlaidība, kas rodas pēc iekaisuma, nereti pēc slimošanas ar gonoreju. Bieži NEAUGLĪBA ir aborta sekas, it sevišķi, ja pārtraukta pirmā grūtniecība. NEAUGLĪBA cēlonis var būt arī dzimumorgānu infantilisms, olnīcu darbības traucējumi, nepareiza dzemdes guļa. NEAUGLĪBA var radīt arī mazā iegurņa orgānu ( dzemdes, olnīcu) audzēji. Arī organisma vispārēja saslimšana, akūtas un hron. inf. slimības, vielmaiņas traucējumi, kas samazina olnīcu funkciju, kā arī organisma intoksikācijas un hipovitaminozes (sevišķi B grupas, E, NEAUGLĪBA) var izraisīt NEAUGLĪBA.
Vīrieša NEAUGLĪBA var radīt samazināts spermatozoīdu daudzums ejakulātā (oligozoospermija) vai arī to pilnīgs trūkums (azoospermija), kas var būt saistīts ar sēklinieku un priekšdziedzera darbības traucējumiem (īstā azoospermija) vai sēklas izvadceļu nosprostojumu (neīstā jeb obturācijas azoospermija). īstā piedzimtā azoospermija parasti ir abpusējas sēklinieku aiztures gadījumā, bet īstā iegūtā azoospermija un oligozoospermija var rasties pēc slimošanas ar orbītu, prostatītu, gonoreju, tbc. NEAUGLĪBA var būt arī tad, ja spermatozoīdu daudzums ir pietiekams, bet tie ir nekustīgi (akinospermija) vai nedzīvi (nekrospermija). Šāda nepilnvērtīga sperma var rasties pēc smagas vispārējas organisma saslimšanas, hroniskām inf. slimībām, intoksikācijām (piem., ar alkoholu), kā arī hron. prostatīta rezultātā. NEAUGLĪBA var radīt arī meh. traucējumi (piem., dzimumlocekļa anomālijas), kas neļauj spermai dzimumakta laikā iekļūt sievietes makstī.
Dažreiz spermatozoīdu un olšūnu olbv. komponentu nesaderības gadījumā rodas t.s. relatīvā jeb šķietamā NEAUGLĪBA, kad abi partneri ir veseli, bet sievietes organisms ir sensibilizēts pret attiecīgā partnera spermatozoīdiem.
Neauglīgas laulības gadījumā abiem partneriem jāgriežas pie ārsta. NEAUGLĪBA Ārstēšana ir individuāla un atkarīga no cēloņa.
Aleksandra
Dace esi bijusi EGV klīnikā? Ģertrūdes ielā 3?
Speman
HIMALAYA Herbal Healthcare
Viens no populārākiem uztura bagātinātājiem spermas kvalitātes uzlabošanai un prostatas hiperplāzijas, adenokarcinomas profilaksei.
Medicīnā pazīstams jau ilgu laiku un ir veikti dažādi klīniskie pētījumi, kas pierādījuši tā pozitīvo ietekmi uz spermas kvalitāti - spermas apjoma palielināšanos un spermatozoīdu kustīguma pieaugumu, kas atvieglo grūtniecības iestāšanos..
1 iepak. 60 tab - 7 Ls
2 iepak 120 tab - 13 l=Ls
Kurss 4 – 6 iepakojumi
26848229
speman@inbox.lv
neslimo.lv
25% vīriešu neauglības problēmas saistītas ar gēniem http://www.bbc.co.uk/news/health-14219907 (angl)
Dace
Viskompetentaakie tomeer ir AVA Clinic. esmu biju pie daudziem, bet vislabaak skaidro, pamato , izmeklee etc tomeer ir AVA Clinic .
Jānis
Varu ieteikt pieredzējušu ārstu Dr. Ļevu Bahiru no Ģimenes Centra Klīnikas, Kaņiera ielā 10a,Rīgā Tel. 7132165
Dr. Bahirs labi pārzin vīriešu seksuālās veselības un auglības problēmas, ieskaitot neauglības ārstēšanu. Veic spermogrammas u.c. nepieciešamos izmeklējumus.
Komentāri: 5 no 5