PLUDMALE
jūras, ezera vai upes krasts, kas noder par peldēšanās un sauļošanās vietu. Izšķir smilšu PLUDMALE un PLUDMALE, kas veidotas no rupjākām iežu daļām — oļiem u.c; pastāv arī jauktais PLUDMALE tips. Baltijas jūras PLUDMALE pieder pie pirmā tipa. PLUDMALE jābūt saulainai, ar labu gaisa cirkulāciju, bez aukstu vēju iedarbības, tālu no ūdens un gaisa piesārņotājiem. No jūras nākošo auksto vēju ietekmi jūrmalā mazina kāpu josla, tiek ierīkoti arī speciāli solāriji. Labiekārtotā PLUDMALE ir pārģērbšanās vietas, noēnotas atpūtas vietas, dušas ar siltu un aukstu ūdeni, dzeramais ūdens, laukumi sporta spēlēm, tualetes, glābšanas un ātrās med. palīdzības stacijas u.tml. Uz 1 cilv. jābūt ne mazāk kā 4—5 m2 PLUDMALE platības, 0,1 m2 ģērbtuves, uz 100 cilv. — 1 tualetei. PLUDMALE akvatoriju (peldēm paredzēto ūdens laukumu) norobežo ar labi redzamām bojām.
Ārstn. PLUDMALE ierīko pie atsevišķām sanatorijām, to grupām, kūrorta poliklīnikām. Atsevišķi nodalāma vīriešu un sieviešu PLUDMALE, kur savukārt vēl ir nodalījums slimniekiem, kas pa
kļauti sevišķi stingrai med. kontrolei. Daļai ārstn. PLUDMALE jābūt noēnotai — tie ir gaisa peldēm un atpūtai domātie aerāriji; tiem jāaizņem 20— 25% kopējās PLUDMALE platības. Saulainā PLUDMALE daļa jāiekārto ar aprēķinu 5 m2 uz 1 cilv., aerārijs — 4,5 m2. Kopējā ārstn. PLUDMALE platība nedrīkst būt mazāka par 6 m uz 1 cilv. Med. palīdzība atkarīga no PLUDMALE tipa un slimnieku kontingenta (ne mazāk kā 1 medicīnas māsa uz 200 cilv. lielāka slimnieku skaita gadījumā nepieciešama speciāla telpa ar kopējo platību 15—20 m2. Virs siltiem ūdensbaseiniem ierīko aerosolārijus (piem., Sočos, virs jūras līmeņa) — 3,5 m2 uz 1 cilv. So aerosolāriju grīdai jābūt 0,5 m virs vidējā viļņošanās līmeņa.
Komentāri: 0 no 0