nomierinoši līdzekļi.

Cilvēkiem TRANKVILIZATORI novērš trauksmes sajūtu, bailes un sasprindzinājumu, bet atšķirībā no neiroleptiskajiem līdz. tiem nav antipsihotiskas iedarbības. TRANKVILIZATORI palīdz neirožu gadījumā. Ja TRANKVILIZATORI rada miegainību, jāatturas no darba, kas prasa pastiprinātu uzmanību, piem., no transportlīdzekļu vadīšanas.
TRANKVILIZATORI meprotāns (meprobamāts, andaksīns) ir sintētisks preparāts, ko lieto dažādu neirožu, it īpaši baiļu neirožu novēršanai. Meprotāns samazina pastiprinātu uzbudināmību, tādējādi palīdzot arī pret bezmiegu. To izmanto arī klimaksa laikā un hipertoniskās slimības sākumstadijā.

Medicīnas praksē ieviesti arī aktīvāki TRANKVILIZATORI, piem., fenazepāms, hlordiazepoksīds (elēnijs) un diazepāms (seduksēns), kas iedarbojas jau krietni mazākās devās un dažu neirožu ārstēšanā ir iedarbīgāki par meprotānu. Tos var lietot arī epilepsijas ārstēšanā.

Meprotāns, hlordiazepoksīds un diazepāms lielākās devās, iedarbojoties uz muguras smadzenēm, pazemina skeleta muskuļu tonusu, tāpēc tos var izmantot pret muskuļu spastiskumu, kas saistīts ar CNS bojājumiem.
Īpatnējs TRANKVILIZATORI ir amizils, kas pieder pie t.s. centrālajiem holinolītiskajiem līdz. Amizils ne tikai nomierina, bet arī pastiprina miega līdzekļu un pretsāpju līdzekļu iedarbību. Tas mazina arī klepus refleksu. Amizilu reizēm dod arī pirms un pēc operācijas.
  • Komentāri: 6 no 6
2011-12-06 14:37:27

Anna Līze

Jāiet atlauzties slimnīcā, respektīvi, nepieciešama detoksikācija. Tētis neko nesaprot, jo nekad nav skaidrā.

2011-06-13 18:40:07

www.L2D.LV

Fenazepam Olainfarm lietošanas laikā nedrīkst vadīt transportlīdzekļus un apkalpot potenciāli
bīstamus mehānismus, jo zāles mazina uzmanību, reakcijas ātrumu un kustību precizitāti.
(skat. http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&top=&ON=Fenazepam).
Te Policijai noteikti būtu kas sakāms.
Fenazepam ir recepšu medikaments. Ja tas tiek lietots bez receptes, tad tas ir likumu pārkāpums. Valsts Zāļu āgentūra kontrolē medikamentu apriti.
Skat. http://www.zva.gov.lv

2011-06-13 16:12:25

Jānis

Ja dotu viņam nezinot, tad būtu krimināls, bet viņš dzer labprātīgi. Viņš vispār visu dara tikai tā, kā saka viņa draudzene...
Jebkura saruna , ka tās nav īstās zēles ar viņu ir neauglīgas. Man viņš apgalvo, ka fenazepāmu viņam izrakstija ārsts, bet es skaidri zinu, ka viņš pie ārsta nav bijis, bet jauns iepakojums mājās parādijās pēc draudzenes apciemojuma. Runāt ar viņu nav jēgas....
Ģimenes ārsts ir brīdināts, bet pie viņa viņš neiet. Piedevām visam, vēl viņš brauc ar mašīnu. Par ko arī neauglīga saruna ir bijusi.
Man nav ne jausmas, kur griesties pēc palīdzības! Varbūt policijā?, vai pie narkologa, vai psihiatra???

2011-06-10 11:22:31

www.L2D.LV

Krimināllikuma 252.pants....
Par narkotisko vai psihotropo vielu ievadīšanu citai personai vai to pievienošanu citas personas ēdienam vai dzērienam pret šīs personas gribu vai tai nezinot - soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz astoņiem gadiem.
Skat. http://www.l2d.lv/l.php?doc_id=88966

2011-06-10 09:35:16

ZVA dati

pēc Zāļu valsts aģentūras datiem: http://www.zva.gov.lv/index.php?id=377&top=&ON=Fenazepams
Lai izvairītos no atkarības veidošanās, fenazepāma, tāpat kā citu benzodiazepīnu, lietošanas ilgumam jābūt pēc iespējas īsākam; sākot no dažām dienām līdz maksimums 4 nedēļām, ieskaitot devas samazināšanas periodu.
Ilgstoša Fenazepam Olainfarm lietošana izraisa zāļu darbības pakāpenisku pavājināšanos, kas var izraisīt pacienta vēlēšanos efekta sasniegšanai patvaļīgi palielināt devu.

2011-06-09 13:51:42

Jānis

Mana tēva(83.gadi) draudzene baro manam tēvam fenazepāmu - vismaz 1. gadu un nu jau katru vakaru 2. tabletes. viņam naturāli aizbrauc jumts un sāk kašķēties, ja tik kāds trāpās ceļā un gulēt viņš vispār neguļ pusnakti. Ģimenes ārsts par šo medikamentu neko nezina - domāju, ka šīs zāles piegādā draudzenīte. Kur man vērsties pēc palīdzības, lai pārtrauktu šo indēšanu - tēvs vispār negrib dzirdēt, kad ko aizrāda par šīm tabletēm vai viņa draudzenīti...

Pievienot komentāru